I BELIEVE I CAN FLY

Czujesz, że ktoś ciągle podcina Ci skrzydła? 

Presja ze strony nauczycieli czy znajomych często zniechęca do rozwijania swoich pasji. Utarty jest schemat: szkoła -> studia -> praca -> rodzina, a gdy chcesz od niego odejść, jesteś uznany za kogoś nienormalnego. Chcesz spróbować żyć z pasji, zwiedzić cały świat i dopiero potem pomyśleć o obowiązkach? Weź się lepiej lecz! Fajnym przykładem idealnej postawy rodzica pokazuje film Forrest Gump. Mama tytułowego bohatera nigdy nie pozwoliła mu myśleć, że jest gorszy. Zamiast tego mówiła mu, że ma takie same szanse jak inni, wspierała go i nie podcinała mu skrzydeł... Niestety częściej rodzice narzucają dziecku, co ma robić, jaką drogą iść, kim zostać w przyszłości. To smutne trochę, prawda? 

Odwrotną sytuację do Forresta... możemy zobaczyć m.in. w Stowarzyszeniu umarłych poetów, gdzie ojciec jednego z bohaterów olał jego pasję. Doprowadziło to do samobójstwa... Najbardziej wstrząsnęło mnie to, gdy jego przyjaciele powiedzieli: to jego ojciec zrobił, on by siebie nie zabił, nie zostawiłby nas. Problem tkwi w tym, że właśnie jego własny tata go zabił, a raczej jego pasję. A czasem ona znaczy wszystko i odcięcie jej może doprowadzić do tak dramatycznych sytuacji. Chociaż zastanawia mnie teraz, co jest gorsze: życie pozbawione pasji, czy samobójstwo osoby, której pasję odebrano. 


To jest kura. Nie wierzyła innym, gdy ci mówili, że nie potrafi latać, więc kiedy jej się wreszcie udało po latach prób, zaczęła rzucać w nich jajkami z powietrza. Kura nigdy w siebie nie zwątpiła. Bądź jak kura.

Photobucket  Photobucket  Photobucket  Photobucket  Photobucket

*mnie te memy również zaczęły wkurzać, więc nie bierzcie ostatniego akapitu aż tak bardzo do siebie, bo nie o to tutaj głównie chodzi. 

Komentarze

Popularne posty