I'M ADDICTED TO YOU [#1]Istnieją różne rodzaje uzależnień: od alkoholu, papierosów, innych ludzi... a od Internetu? 

Myślę, że gdyby zapytać ludzi o uzależnienie od Internetu, większość by się do niego przyznała. Co ciekawe, duży % z nich nie widzi w tym nic złego. Telefon mają zawsze pod ręką, dostępni na Messengerze, przywiązani do urządzeń mobilnych. Nie twierdzę, że jestem święta w tej sprawie, ale zauważyłam problem, który chcę leczyć lub ograniczyć. Kiedyś pojawił się u mnie post na temat mądrego korzystania z Internetu i to jeszcze jestem w stanie zaakceptować, jeśli pracujecie, szukacie inspiracji, czytacie przez kilka godzin. Jednak gdy ogranicza się to do przeglądania fejsa i czytania statusów ludzi, którzy prawdopodobnie mają Cię gdzieś... Czy to dobry sposób spędzania czasu na dłuższą metę? Nie zamierzam nikogo nawracać na siłę, pragnę tylko zauważyć, że można bardziej produktywnie spędzić ten czas. Myślę, że fajnie byłoby uniknąć sytuacji, gdzie zaczynacie wariować, bo ktoś Wam odłączył Internet lub po prostu przestał działać. 

Nie jesteśmy wcale wspaniałym pokoleniem. Jesteśmy bandą przyspawanych do internetu, otępiałych od przestymulowania idiotów. Zamiast przeżywać cokolwiek, myślimy tylko jak o tym przeżyciu poinformować resztę. Jakub Żulczyk

Jak z tym walczyć? Można zacząć od stopniowego zmniejszania godzin przy komputerze czy na telefonie, wyznaczając godziny w których zajmujecie się czymkolwiek innym. Może to być długi spacer, czytanie książek czy spotkanie ze znajomymi. Polecam jednak takie osoby, którym zależy na Waszym towarzystwie, a nie przeglądaniu fejsa w tym czasie

Jeśli chcecie np. pisać w Wordzie, wyłączcie Internet lub zainstalujcie program blokujący dostęp do stron na wyznaczony czas. Fajnymi zamiennikami dla Worda są np.: Dark Room lub WriteMonkey. Mniej rozpraszają.

Osobiście znam wtyczkę do Chrome - StayFocused - która pozwala Wam wchodzić na wybrane strony tylko przez np. 10 minut, a to już jakiś krok. Czas możecie zmieniać w zależności od Waszych potrzeb czy przyzwyczajeń.


Photobucket  Photobucket  Photobucket  Photobucket  Photobucket

Komentarze

Popularne posty